grafitowe zabrze pytania

Chcąc zapewnić Państwu jak największą ilość informacji na temat inwestycji Grafitowe Zabrze stworzyliśmy zakładkę z najczęściej zadawanymi pytaniami przez naszych klientów. Możecie tutaj Państwo odnaleźć informację na temat: inwestycji, kolejnych kroków kiedy decyzja o zakupie jest coraz bliżej, standardu wykończenia, Ustawy Deweloperskiej, a także programach wsparcia dla przyszłych nabywców. Mamy nadzieję, że to rozwiązanie przybliży Państwu warunki jakie oferujemy, jeśli pojawią się jednak inne pytania lub chęć rozwinięcia jakiegoś tematu nasi doradcy czekają na Państwa zapytania.

PYTANIA O INWESTYCJĘ

Ile mieszkań znajduje się w ramach inwestycji Grafitowe Zabrze?

Na inwestycję Grafitowe Zabrze składają się dwa budynki wielorodzinne w których znajduje się 60 mieszkań. Budynki mają cztery kondygnacje naziemne tj. trzy piętra oraz kondygnację podziemną.

Czy w ofercie znajdują się garaże lub komórki?

Tak, aby sprostać wymaganiom naszych Klientów zaprojektowaliśmy garaż podziemny, znajdują się w nim dwa rodzaje miejsc postojowych. Są indywidualnie zamykane miejsca parkingowe, gdzie jest miejsce na bezpieczne przechowywanie nie tylko samochodu, ale również innych przedmiotów, a także są dostępne miejsca postojowe w wielostanowiskowym garażu podziemnym. Aby uprościć komunikację między garażem i mieszkaniem zaprojektowaliśmy również windę która zjeżdża do poziomu – 1.

Czy osiedle posiada pełną infrastrukturę?

Tak, w standardzie nasze osiedla mają zagospodarowane części wspólne i teren. Drogi wewnętrzne, chodniki, zieleń.

Czy ja będę właścicielem mieszkania?

Tak, każde mieszkanie jest mieszkaniem własnościowym. Przy ostatecznych umowach notarialnych przenoszących własność zostanie wydzielona odrębna Księga Wieczysta dla każdego mieszkania, gdzie jako właściciel będzie widniał Kupujący.

Co to oznacza że mieszkania są bezczynszowe?

Czynszu na Grafitowym Zabrzu się nie płaci. Mieszkańcy pokrywają jedynie koszty zarządzania nieruchomością wspólną zgodnie z ustaleniami właścicieli.

Jakie są koszty utrzymania mieszkania?

Po zawarciu pierwszej umowy przenoszącej własność została założona wspólnota mieszkaniowa i to mieszkańcy sami decydują o wysokości kosztów i elementów z jakich koszt zarządzania nieruchomością wspólną się składa.

PYTANIA DOTYCZĄCE PROCEDURY ZAKUPU MIESZKANIA

Jeżeli się decyduje, jakie są kolejne kroki?

Na Grafitowym Zabrzu wprowadziliśmy internetowy system rezerwacji mieszkań. Daje to możliwość dokonania wstępnej rezerwacji wybranego mieszkania o dowolnej godzinie z dowolnego miejsca. Rezerwacja ta ważna jest przez 48 godzin, w ciągu tego czasu kontaktuje się z Państwem nasz konsultant w celu umówienia szczegółów. Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy przedwstępnej w formie cywilnoprawnej, ponieważ inwestycja jest już ukończona i oddana do użytkowania, kupuje się więc gotowy produkt. Kolejnym krokiem jest dokonanie kaucji w wysokości 5 000 zł w terminie 7 dni od dnia podpisania, ten krok sprawia że umowa wchodzi w życie.

Kiedy płacę za mieszkanie?

W związku z zakończeniem inwestycji i oddaniem jej do użytkowania w dniu 20 maja 2015 r. płatności za mieszkanie dokonuje się w formie jednorazowej wpłaty, po jej dokonaniu można umawiać się na odbiór kluczy oraz umowę sprzedaży, po której Nabywca staje się prawowitym właścicielem mieszkania.

Jakie dokumenty są potrzebne do podpisania umowy?

Do zawarcia umowy potrzebny jest jedynie dokument ze zdjęciem, standardowo jest to dowód osobisty, ale może to też być prawo jazdy lub paszport.

PYTANIA DOTYCZĄCE FINANSOWANIA ZAKUPU MIESZKANIA

Czy pomagacie państwo w załatwianiu formalności z bankiem w przypadku kredytu?

Tak, posiadamy umowy partnerskie z Bankami, dzięki czemu procedura otrzymania kredytowania jest o wiele szybsza. Ponad to, nabywa się gotowy produkt, Bank w takim wypadku prowadzi procedurę dużo szybciej, ponieważ jest dużo mniejsze ryzyko związane z ukończeniem inwestycji.

Jakie informacje są potrzebne do ustalenia zdolności kredytowej?

Wstępna analiza to kilkanaście podstawowych pytań, o sytuację życiową, wiek, dochód, warunki otrzymywania dochodu, inne zobowiązania bankowe i comiesięczne wydatki. Na tej podstawie pracownik banku jest w stanie dokonać wstępnej analizy.

Czy inwestycja jest obciążona hipoteką?

Nie, inwestycja Grafitowe Zabrze budowana jest ze środków własnych inwestora, stąd nie ma żadnych obciążeń hipotecznych. Dział IV Ksiąg Wieczystych wolny jest od wszelkich wpisów. Świadczy to o większym bezpieczeństwie dla naszych Klientów, ponieważ nie jesteśmy finansowo zależni od Banków, nie ma więc obawy związanej z nieotrzymaniem przez nas środków na dalsze prowadzenie inwestycji.

PYTANIA TECHNICZNE

Co oznacza „stan deweloperski”? 

Stan deweloperski oznacza jedno: swobodę w urządzeniu własnego wymarzonego mieszkania. Na naszych inwestycjach oznacza on też znacznie więcej niż standardowo, ponieważ normą jest ogrzewanie podłogowe na powierzchni całego mieszkania, okna typu porte-fenetre oraz rolety zewnętrzne sterowane elektrycznie. Poza powyższymi luksusami, mieszkanie jest wyposażone w instalację:  elektryczną z białym montażem czyli gniazdka i kontakty, wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, wentylacyjną oraz teletechniczną, na ścianach są tynki, na podłogach wylewki i drzwi zewnętrzne do mieszkania. Szczegółowy standard naszej inwestycji znajduje się w prospekcie informacyjnym.

Jakie jest ogrzewanie?

Inwestycja Grafitowe Zabrze jest zasilana w ciepło przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Zabrzu, staraliśmy się wybrać opcję przyjazną dla przyszłych mieszkańców.

Czy do mieszkań doprowadzona jest instalacja gazowa?

Nie.

Jak są opomiarowane media?

Każde mieszkanie na Grafitowym Zabrzu posiada dwa indywidualne wodomierze oraz ciepłomierz, umieszczone w skrzynkach podtynkowych w mieszkaniu, skąd rozchodzi się cała instalacja wodno-kanalizacyjna oraz centralnego ogrzewania.

Jak przebiega odbiór nieruchomości?

Odbiór mieszkania zostaje dokonany poprzez protokół zdawczo-odbiorczy po dokonaniu zapłaty całości przedmiotu umowy. Wówczas Klient otrzymuje komplet kluczy do mieszkania oraz budynku i może rozpoczynać prowadzenie prac wykończeniowych.

Kto będzie zarządzał osiedlem? Na jakich zasadach?

Obecnie jest już wybrany zewnętrzny zarządca, który dba o inwestycję Grafitowe Zabrze. Decyzję w tym zakresie podejmują mieszkańcy.

Jaką gwarancją objęte są budynki?

Firma DMT Progress zapewnia Klientom gwarancję na elementy konstrukcyjne budynku na okres 5 lat od dnia otrzymania pozwolenia na użytkowanie, pozostałe zasady dotyczące gwarancji i rękojmi są zgodne z przepisami Kodeksu Cywilnego. Istotnym elementem rękojmi jest fakt, iż prawo w tym zakresie zmieniło się w grudniu 2014 r. w taki sposób, że dla wszystkich inwestycji oddanych do użytkowania po tym terminie okres rękojmi jest wydłużony. Grafitowe Zabrze jest objęte nowymi przepisami, a co za tym idzie na urządzenia zamontowane w budynku obowiązuje rękojmia 36 miesięcy od dnia protokolarnego odbioru mieszkania (wcześniej było to 12 miesięcy), natomiast na prace budowlane obowiązuje rękojmia 60 miesięcy (wcześniej było to 36 miesięcy).

USTAWA DEWELOPERSKA

Co to jest Ustawa Deweloperska?

Ustawa Deweloperska jest to Ustawa o ochronie praw nabywców lokali mieszkalnych i domów jednorodzinnych wprowadzona w Polskim prawie w dniu 29 kwietnia 2012 r. Wszystkie inwestycje, których sprzedaż rozpoczęła się po wejściu w życie tej Ustawy są nią objęte w 100%.

Co to jest prospekt informacyjny?

Jest to dokument wydawany przez Inwestora na żądanie Kupującego lub załącznik do Umowy Deweloperskiej w którym szczegółowo opisany jest deweloper, inwestycja oraz w części indywidualnej przedmiotowy lokal mieszkalny.

Czy inwestycja posiada rachunek powierniczy?

Tak, inwestycja Grafitowe Zabrze posiada rachunek powierniczy otwarty zgodnie z Ustawą Deweloperską i jej założeniem środków ochrony nabywców.

PROGRAM BUDUJEMY DLA MŁODYCH

Kto jest twórcą programu i dlaczego powstał?

Pomysłodawcą jak i twórcą programu Budujemy Dla Młodych jest Simple Architecture. Inicjatywa ma na celu pomoc młodym ludziom w starcie w dorosłe życie, w zakupie ich pierwszego własnego mieszkania.

Jakie warunki należy spełnić aby móc skorzystać?

Z programu BdM mogą skorzystać małżeństwa gdzie co najmniej jeden ze współmałżonków ma do 35 lat. Beneficjent nie może obecnie ani w przeszłości być właścicielem innego mieszkania, domu jednorodzinnego ani mieć spółdzielczego prawa lokalowego, jest to bowiem pomoc w zakupie pierwszego własnego mieszkania. Ponad to, warunkiem otrzymania wsparcia jest osiągnięcie maksymalnego dochodu na rodzinę w roku poprzednim w kwocie 70 000 netto.

Ile można zyskać?

Program przewiduje dopłatę do 50 metrów kwadratowych mieszkania w wysokości: –  5% dla małżeństw bezdzietnych – kolejne 5% dla małżeństw z jednym dzieckiem – kolejne 2,5% dla małżeństwa z kolejnym dzieckiem.

Które mieszkania objęte są programem?

Na inwestycji Grafitowe Zabrze programem zostało objęte 40% mieszkań, daje to liczbę 24 mieszkań. Są one wyróżnione symbolem Budujemy dla Młodych.

PROGRAM RZĄDOWY MIESZKANIE DLA MŁODYCH

Na czym polega program?

Program ma na celu pomoc w zakupie pierwszego mieszkania dla młodych  małżeństw.

Jakie warunki należy spełnić aby móc skorzystać?

Z programu MdM mogą skorzystać osoby samotne i małżeństwa do 35 roku życia, przy czym jeżeli chodzi o małżeństwo warunek ten musi spełniać jeden ze współmałżonków. Beneficjent nie może obecnie ani w przeszłości być właścicielem innego mieszkania, domu jednorodzinnego ani mieć spółdzielczego prawa lokalowego, jest to bowiem pomoc w zakupie pierwszego własnego mieszkania. Ponad to, warunkiem jest kredytowanie nowo zakupywanej nieruchomości w minimalnej wartości 50%.

Jakie mieszkania są objęte programem?

Programem MdM są objęte mieszkania z rynku pierwotnego do 75 metrów kwadratowych, chyba że przyszli nabywcy mają troje bądź więcej dzieci, wówczas maksymalny metraż wynosi 85 metrów kwadratowych.

Ile można zyskać?

Program przewiduje dopłatę do 50 metrów kwadratowych mieszkania w wysokości: –  10% dla singli i małżeństw bezdzietnych – kolejne 5% dla małżeństw z dzieckiem lub dziećmi – zakłada też możliwość otrzymania zwrotu kolejnych 5% jeżeli w przeciągu 5 lat od zakupu nieruchomości urodzi się trzecie lub kolejne dziecko.

Back to Top