Aktualności

Slide background
Slide background
pan

15.01.2014 r.

otrzymana decyzja 3_1 W dniu 15 stycznia 2014 rozpoczęliśmy prace na budowie Grafitowego Zabrza. Stan zaawansowania robót możecie Państwo śledzić w zadkładce Dziennik Budowy.

13.12.2013 r.

otrzymana decyzja 3_1I nareszcie !!! W dniu dzisiejszym została wydana decyzja o pozwoleniu na budowę, teraz jedynie 14 dni po których decyzja staje się prawomocna i już w nowym Roku rozpoczynamy pracę związane z wykopem pod garaż podziemny.

17.10.2013 r.

pozwolenie na budowe 2Wreszcie po dopracowaniu wszelkich szczegółów w połowie października składamy wniosek o otrzymanie decyzji o pozwoleniu na budowę dla inwestycji Grafitowe Zabrze. Prace budowlane rozpoczną się zaraz po wydaniu i uprawomocnieniu tej decyzji. Czekamy na ten moment z niecierpliwością przygotowując plan działania i prowadząc rozmowy z przyszłymi podwykonawcami, którzy będą uczestniczyć przy budowie.

30.09.2013 r.

BDM 3Nie trzeba nikogo przekonywać, że w dzisiejszych czasach kupno mieszkania to duże przedsięwzięcie dla młodych ludzi – zarówno pod względem decyzyjnym, jak i finansowym. Osiedle Grafitowe Zabrze, którego pomysłodawcą i wykonawcą jest śląska firma Simple Architecture, to pierwsza inwestycja objęta  autorskim programem „Budujemy dla Młodych”, który, podobnie jak rządowe programy „Rodzina na swoim” czy „Mieszkanie dla Młodych”, ma na celu udzielenie pomocy finansowej młodym nabywcom pierwszego „M”. Program rusza od 30 września 2013 roku i jest skierowany do małżeństwo oraz do rodzin które planują nabycie mieszkania. Warunkiem decydującym o możliwości uzyskania dofinansowania wkładu własnego jest wiek – nabywca nie może przekraczać 35 roku życia ani posiadać innego mieszkania. Maksymalny metraż kupowanego lokalu mieszkalnego – tylko z rynku pierwotnego –  to 75  m2. Wsparcie w zakresie obniżki o 5% dotyczy małżeństw bez dzieci. Małżeństwo z jednym dzieckiem może liczyć na wsparcie w zakresie obniżki o kolejne 5%, a małżeństwo z dwójką dzieci – o kolejne 2,5%. Maksymalne wsparcie to 12,5%. Szczegółowe informacje o Programie można znaleźć na stronie internetowej w zakładce Wsparcie dla Młodych.

Koniec Lipca 2013 r.

budujemy dla mlodych 2

O inwestycji zaczyna robić się głośno, a to za sprawą programu Simple Architecture Budujemy dla Młodych – BdM, którym inwestycja została objęta. Coraz częściej interesują się tematem dziennikarze i media, bo jest to pierwsza taka inicjatywa na Śląsku i w kraju.

Koniec Czerwca 2013 r.

ogrodzenie banery 2Teren przyszłej inwestycji został całościowo ogrodzony, pojawiły się liczne wizualizację osiedla, wiadomym stało się co powstanie w tym miejscu.

Czerwiec 2013 r.

warunki zabudowy 2Została wydana decyzja o warunkach zabudowy dla działki na której ma powstawać inwestycja Grafitowe Zabrze – jest to dokument określający jakie warunki mają znaleźć się w projekcie, aby uzyskać decyzję o pozwoleniu na budowę.

Kwiecień 2013 r.

pierwsza koncepcja 2Została stworzona pierwsza koncepcja na  inwestycję mieszkaniową w Zabrzu na dziełce przy ul. Marii Curie Skłodowskiej i Joanny Żnieńskiej przez Simple Architecture. Koncepcja po drobnych modyfikacjach została zatwierdzona. Nazwa nasunęła się sama – Grafitowe Zabrze.

Back to Top