projekt i architektura naglowek

Grafitowe Zabrze to kameralne osiedle 60 mieszkań w najwyższym standardzie  i o różnym metrażu, zaprojektowane w eleganckim, modernistycznym stylu.  Jego główną cechą jest wysoka funkcjonalność i inteligencja zastosowanych rozwiązań

Co to oznacza w praktyce?

Osiedla powinny być projektowane dla ludzi i z myślą o ich potrzebach. Nie ma tu miejsca na ekstrawaganckie eksperymenty formalne. Nie ma też miejsca na chaotycznie rozplanowane mieszkania. Grafitowe Zabrze składa się z dwóch 30-mieszkaniowych segmentów, które zapewniają pod każdym względem najwyższy komfort mieszkalny. Każde mieszkanie – nieważne, czy jest to kawalerka, czy apartament – zostało dokładnie przemyślane i tak zaprojektowane,  aby wykorzystać w pełni przestrzeń i zagospodarować ją jak najlepiej.

Dlaczego GRAFITOWE Zabrze?

Grafitowe Zabrze należy do grupy kolorowych osiedli, które powoli i sukcesywnie powstają na Śląsku dzięki wyobraźni i doświadczeniu Simple Architecture. Jego kolor nawiązuje do węgla, charakterystycznego elementu Śląska, a zarazem jest bardzo elegancką dominantą, która uszlachetnia design osiedla. Dodatkowo, harmonia starannie dobranych detali, takich jak rolety zewnętrzne, czy przestronne loggie, nadają temu miejscu wyjątkowego charakteru. Ale wyjątkowość Grafitowego Zabrza to nie tylko oryginalna, lekka bryła – to także jego otoczenie. W przestrzeń osiedla wpleciono ze smakiem i wyczuciem elementy architektury zielonej, co zaskakująco kontrastuje z minimalistyczną kolorystyką elewacji, czyniąc z Grafitowego Zabrza wdzięczną enklawę w samym sercu miasta.

Sztuka inspirowania życiem

Architektura Grafitowego Zabrza nawiązuje do modernistycznego stylu zwanego „Bauhausem”, wywodzącego się z Niemiec. Jego główne założenia to: funkcjonalność, dążenie do zorganizowania przestrzeni tak, aby pozytywnie wpływała na samopoczucie, a także wprowadzanie do formy architektonicznej elementów związanych z życiem ludzi, dla których jest ona dedykowana. W świetle założeń Bauhausu, projektant nie tylko tworzy samą budowlę, ale też przestrzeń do satysfakcjonującego życia społecznego.

BIURO PROJEKTOWE

Zespół projektantów osiedla największą uwagę zwraca na odpowiednią jakość projektu, dbając o najmniejszy szczegół i perfekcjonizm na każdym etapie wykończenia inwestycji.

STYL

Osiedle wyróżnia elegancki styl w połączeniu z piękną architekturą i doskonale dobranymi kolorami. Każdy detal zaprojektowany został tak, by nadać temu miejscu wyjątkowego charakteru.

ZIELEŃ

Grafitowe Zabrze to prawdziwie zielone miejsce w centrum miasta. Drzewa, krzewy, elementy małej architektury tworzą niepowtarzalny klimat i pozwalają cieszyć się wszechobecną zielenią.

Back to Top